Genetyczna prywatność kandydatów na prezydenta

W wyniku często gorzkich wyborów prezydenckich, z naciskiem na negatywną kampanię i sporadyczne kontrowersje dotyczące uwalniania informacji zdrowotnych kandydatów, nie jest zbyt wcześnie, aby rozpocząć planowanie następnej kampanii prezydenckiej. Do tego czasu postęp w dziedzinie genomiki zwiększy prawdopodobieństwo, że DNA zostanie zebrane i przeanalizowane w celu oceny informacji o zagrożeniach genetycznych, które mogłyby zostać wykorzystane lub, w większym prawdopodobieństwie, przeciwko kandydatom na prezydenta. Od 1972 roku, gdy George McGovern został zmuszony do zastąpienia swojego wiceprezydenta, Thomas Eagleton, po ujawnieniu, że był hospitalizowany z powodu depresji, status zdrowotny kandydatów na prezydenta był postrzegany przez prasę jako uczciwa gra. Niedawno historycy odkryli, że niektórzy kandydaci na prezydenta, w tym Franklin Roosevelt, Dwight Eisenhower i John F. Kennedy, wprowadzili w błąd opinię publiczną na temat swojego stanu zdrowia i choroba ta mogła negatywnie wpłynąć na ich zdolność do wykonywania swoich obowiązków.
W tegorocznych wyborach senator John McCain, który wydał obszerną dokumentację medyczną w 1999 r., Wydał dodatkowe 1100 stron rekordów, ale dał dziennikarzom zaledwie kilka godzin na zapoznanie się z nimi. Prezydent-elekt Barack Obama opublikował do prasy niedatowane, jednostronicowe podsumowanie medyczne . Organizacje prasowe naciskały na więcej szczegółów w przekonaniu, że społeczeństwo ma prawo wiedzieć o ryzyku kandydata na przyszłe choroby jako ważnego wskaźnika przydatności do urzędu. Chociaż obecność choroby lub stanu zdrowia jest najbardziej istotnym czynnikiem w przewidywaniu przyszłego zdrowia, zdolność leku do zdefiniowania poziomów ryzyka dla osób rozszerza się, obejmując historię rodzinną (wskaźnik genetycznych predyspozycji do wielu chorób) i markery genetyczne.
Historia rodziny została wykorzystana przez kampanię McCaina, która uwidoczniła energię i mentalną ostrość 95-letniej matki McCaina, próbując przeciwstawić się poglądowi, że wiek McCaina może wiązać się ze zmniejszoną wigorem lub funkcjami poznawczymi. Niewiele powiedziano o śmierci jego ojca i dziadka ataków serca w wieku odpowiednio 70 i 61 lat. Tym samym kampania Obamy milczała na temat śmierci dziadka Obamy z powodu raka prostaty, co wskazuje, że własne ryzyko Obamy jest wyższe niż średnie.
Podczas przyszłych kampanii kandydaci na prezydenta mogli przekazywać informacje na temat części własnych genomów, aby podkreślić, co można uznać za sprzyjające pochodzenie etniczne lub, jeśli już chorowali, na przykład raka, aby uwydatnić brak genów, które stanowią ryzyko. nawrotu. Ale w klimacie negatywnych przesłań osobistych i politycznych jest bardziej prawdopodobne, że osoby lub grupy sprzeciwiające się kandydatowi wydadzą takie informacje, mając nadzieję na zaszkodzenie jego szansom na wybór lub reelekcję.
Uzyskanie DNA, nawet od prezydenta, nie byłoby trudne. Wystarczające DNA do amplifikacji i analizy można uzyskać z luźnych włosów, kubków do kawy, wyrzuconych przyborów, a nawet uścisku dłoni. Skanowanie genomu oceniające setki tysięcy lub więcej polimorfizmów pojedynczych nukleotydów (SNP) w takiej próbce może być przeprowadzone za pomocą dostępnej w handlu mikromacierzy, lub chipu SNP . Niektóre warianty SNP są znane jako powiązane z chorobami klinicznymi i ogromnymi liczba nowych markerów jest odkrywana i zgłaszana, chociaż sprzeczne dowody dotyczące niektórych z tych stowarzyszeń i ograniczonej siły wielu z nich sprawia, że interpretacja jest problematyczna
[hasła pokrewne: tlenoterapia hiperbaryczna, mazowiecki oddział wojewódzki nfz, zakrzepica zatoki jamistej ]

Powiązane tematy z artykułem: mazowiecki oddział wojewódzki nfz tlenoterapia hiperbaryczna zakrzepica zatoki jamistej